26DF2C2100000578-3005572-image-a-111_1426959158680Šesti ovosezonski domaći poraz pretrpili su fudbaleri Stokea ove subote, a na Britanniji je pomalo neočekivano slavila ekipa Crystal Palacea, koji su uspjeli preokreti rano vodstvo Pottersa i pobijediti sa 2-1.

City je otvorio utakmicu dobro, dominirao posjedom i stvarao šanse, a jednu takvu je nakon četrnaest minuta igranja iskoristio Mame Diouf i doveo Stoke u vodstvo. Djelovalo je kao da sve ide na mlin domaćina, ali je posljednjih pet minuta prvog poluvremena gurnulo kola nizbrdo. Prvo je u 41. minuti Andrew Marriner Asmiru Begoviću pokazao žuti karton i dosudio kontroverzan penal, kojeg je iskoristio Glenn Murray i poravnao na 1-1, da bi samo četiri minute kasnije Wilfried Zaha iskoristio smušenost domaće odbrane i doveo Crystal Palace u vodstvo.

U drugom poluvremenu Stoke je ubacio u brzinu više, pritiskao goste u želji da dođe do izjednačujućeg gola, ali Palace se odlično branio i odbranio, ostvarivši vrlo važnu pobjedu. Ovo je već njihov četvrti trijumf u gostima od kada je na klupu sjeo Alan Pardew, a ukupno su ove sezone osvojili 18 bodova nakon što su prvi primili gol.

“Bila je ovo jako teška utakmica za nas. Nikada nije lako izgubiti ovako, kad igrate dobro a protivnik zabije iz rijetkih prilika. Igrali smo bolje u većem dijelu utakmice i mislim da smo zaslužili mnogo više od poraza”, kazao je Asmir nakon utakmice.

Prije nego li 4. aprila sa Stokeom istrči na megdan Chelseau, Asmir će se pridružiti reprezentaciji Bosne i Hercegovine i odigrati kvalifikacijski meč protiv Andore, odnosno prijateljski protiv Austrije u Beču.