AFC Bournemouth dva, Crystal Palace dva. Zaslužena je to raspodjela na semaforu ali i u bodovnom saldu nakon subotnjeg dvoboja u okviru 33. kola engleske Premier lige, poslije kojeg su Asmir i saigrači zadržali mjesto u sredini tabele.

Prvo poluvrijeme prošlo je u izjednačenoj igri i bez golova, ali već na startu drugog dijela stvari su se drastično promijenile. Luka Milivojević sjajno je izveo slobodnjak, prebacio zid i neuhvatljivo pogodio mrežu za slavlje gostiju. Njega je, nakon dvije sjajne odbrane Asmira, poništio Lys Mousset lijepim golom izvan šesnaestarca. Međutim, gosti su 15 minuta prije kraja ponovo došli u vodstvo, ovaj put uz dosta sreće i odbijeni udarac Wilfreda Zahe. Ipak, u samoj završnici Joshua King je pogodio za 2-2 i vrijedan bod za Bournemouth.

Narednog vikenda Bournemouth će na teško gostovanje kod Liverpoola.