asmirvsswanseaIako su veći dio drugog poluvremena igrali s igračem manje, fudbaleri Chelsea osvojili su bod (2-2) u sudaru sa Swansea Cityem na otvaranju sezone na Stamford Bridgeu. Isključenje Thibauta Courtoisa značilo je i da je Asmir Begović neočekivano dobio priliku za debi u takmičarskim utakmicama za Chelsea.

Plavi su prvi došli u vodstvo i to nakon slobodnog udarca Oscara u 22. minuti, ali je debitant u gostujućem timu Andre Ayew pogodio za izjednačenje samo šest minuta kasnije. Već u sljedećem napadu Chelsea je vratio vodstvo, i to nakon što je Willianov centaršut pogodio Fernandeza i završio u golu.

Međutim, crveni karton iz 52. minute potpuno je preokrenuo tok utakmice. Jose Mourinho morao je izvući do tada solidnog Oscara kako bi napravio mjesta za Begovića, koji je bio nemoćan kod Gomisovog penala, ali je, kako izvještava ChelseaFC.com, ostatak utakmice odradio na vrhunskom nivou.

Narednog vikenda Chelsea gostuje kod Manchester Citya.

Chelsea (4-2-3-1): Courtois; Ivanovic, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Matic, Fabregas (Zouma 76); Willian (Falcao 84), Oscar (Begovic 54), Hazard; Diego Costa.