Golovima Pedra i Diega Coste u drugom poluvremenu Chelsea je na gostovanju kod Wolverhamptona slavio s 2-0 i izborio plasman u četvrtfinale FA kupa.

Nakon prvog poluvremena u kojem smo gledali izjednačen fudbal i u kojem su domaći bili bliži postizanju pogotka, Chelsea se probudio i pokazao zašto je jedan od glavnih favorita za osvajanje ovog pehara. Prvo je Pedro pogodio deseti put ove sezone, i to nakon asistencije Williana.

Cesc Fabregas, koji je po 100.put započeo u startnih 11 Chelsea, bio je blizu udvostručenja prednosti, ali na gol se moralo čekati do samog kraja, kada je Diego Costa zabio za veliko slavlje gostujućih navijača.

Conteov tim bio je sličan većini startnih u ovom takmičenju, a na golu je ponovo bio Asmir Begović, dok se u timu našli i kapiten John Terry, kao i Eden Hazard, Victor Moses i Diego Costa.