hullPobjedom nad Hullom u nedjelju (2-0) Chelsea je povećao prednost i sada je na vrhu tabele Premijer lige sa osam bodova plusa u odnosu na prve pratioce.

Nije ovo bila laka utakmica za Plavce, obzirom da su se gosti sjajno branili i Chelsea je teško stvarao šanse. Ipak, pred sami kraj poluvremena domaći su došli u vodstvo. Sudijsko vrijeme trajalo je duže nego inače jer je Ryan Mason zaradio tešku povredu glave nakon sudara sa Cahillom, a u sedmoj minuti Diego Costa je pogodio za 1-0.

U drugom poluvremenu gledali smo istu sliku, Chelsea koji je dominirao ali teško stvarao prilike, da bi ulazak Fabregasa i Williana donio promjenu. Španac je na kraju bio taj koji je asistirao Cahillu za konačnih 2-0 u 80. minuti.

Naredna utakmica na programu je 31. januara, kada Chelsea putuje na Anfield.