chelsea1Chelsea je nastavio sjajnu seriju i zadržao stopostoni učinak od početka sezone. Ovog puta s lakoćom su savladali Burnley na Stamford Bridgeu (3-0), i to zahvaljujući pogocima Hazdarda, Williana te kasnom golu Victora Mosesa koji je ušao u drugom poluvremenu.

U suštini, možda je rezultat mogao biti i mnogo bolji kada je u pitanju gol razlika, ali Antonio Conte će biti zadovoljan učinkom njegove ekipe. Domaći su od početka bili u kontroli i dominirali, ni u jednom trenutku ne dopustivši da pobjeda dođe u pitanje.

Već nakon devet minuta Hazard je pogodio za 1-0, a Willian je tu prednost udvostručio golom četiri minute prije odlaska na odmor. Moses je na teren ušao u 76. minuti upravo umjesto Williana, a u 89. je u mrežu pospremio centaršut Pedra za svoj drugi gol ove sedmice i sigurnu pobjedu Chelsea.