estonijaReprezentacija Bosne i Hercegovina savladala je u utorak u Zenici Estoniju sa 5-0 i tako na najbolji mogući način otvorila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, koje se za dvije godine igra u Rusiji.

Bosna i Hercegovina je od prve minute preuzela kontrolu nad utakmicom i već iz prvog pravog napada došla u vodstvo. Pjanić je izveo slobodan udarac, loptu je glavom u peterac vratio Lulić, šut Ibiševića je odbranio golman gostiju, ali je odbijenu loptu u gol poslao Emir Spahić. U 22. minuti bilo je 2-0; Pjanić je odlično uposlio Džeku, u kaznenom prostoru srušio ga je Klavan, a naš kapiten bio je uspješan izvođač najstrože kazne.

U drugom dijelu BiH je dokrajčila protivnika; majstorski je pogodio Haris Medunjanin, opet na asistenciju Pjanića, potom je Vedad Ibišević iskoristio odličan pas debitanta Danijela Miličevića, da bi u drugoj minuti sudijske nadoknade konačnih 5-0 postavio Emir Spahić, i to na novu asistenciju Pjanića.

Asmir Begović tako je odradio pedeset i prvi nastup za reprezentaciju, a da je bio gotovo pa potpuno besposlen. U praksi to znači da je upisao i 19. utakmicu bez primljenog gola; u Premiershipu ih ima 50.

Narednu utakmicu BiH igra u Briselu 7. oktobra protiv reprezentacije Belgije.